רק מילה: VAR - יוניק | Unik

יוניק היא חברת יחסי ציבור רב-תחומית, אשר עוסקת בקידום מותגים, רעיונות ואנשים, ומשפיעה כך על המציאות, לטובה

unik is an interdisciplinary PR firm which promotes
brands, ideas and people to impact reality for the better

רק מילה: VAR

נו יופי, אף אחד שמע על VAR לפני שבועיים, אבל אף אחד. כרגע המילה הזו, שהיא בכלל לא מילה אלא ראשי תיבות, שאף אחד לא סגור של מה בכלל ובאיזו שפה – היא הדבר. או הדVAR, סליחה, שאין בילתו.

לא רק זה – מדובר בסוג של סמן תקופתי, שכבר מככב במערכונים אין ספור ברשת, המלווים כולם בתנועת ידיים מוסכמת, המציירת טלוויזיה, ושולחת לבדיקה חוזרת של העניין. כל עניין. בת הזוג טוענת שעשית פאול בביקור אצל ההורים שלה? תדרוש בירור אצל ה-VAR לפני שתיתן לה לחרוץ דין.

זכותך! מסתבר שקיים שיפוט חיצוני לכל סיטואציה טריוויאלית, ולא כל מה שנראה לעין הוא אכן כזה. לענייננו: לא היה פנדל.

למי שהחליטו להגלות עצמם מהאנושות החודש, נספר שה-Video Assistant Referee הוא האלמנט החדש שחדר במונדיאל לעולם הכדורגל האולטרה-שמרני, זה שמתקשה כל כך לעכל חידושים וטכנולוגיה. והוא שינה באחת את החוקים והדינמיקה. עד עכשיו התקיימה בענף הספורט הפופולארי בתבל אקסיומה פסיכית: כל אחד יכול היה לראות אם החלטה מכרעת בשדה המשחק נכונה או שגויה, באמצעות שלל מצלמות והילוכים חוזרים, מלבד אדם אחד.

זה שתפקידו להכריע. שופט המשחק. ה-VAR מפקיעה ממנו את הסמכות הקדושה לצאת בן זונה. דורות של כדורגלנים התמחו בלעבוד עליו וליפול בתיאטרליות ברחבת היריב, ועכשיו מה? ישארו מובטלים. רבים נוספים מתנגדים ל-VAR – אחרי הכל, הוא משקף את המציאות נכוחה.