פורנוגרפיה זה עניין של גיאוגרפיה - יוניק | Unik

יוניק היא חברת יחסי ציבור רב-תחומית, אשר עוסקת בקידום מותגים, רעיונות ואנשים, ומשפיעה כך על המציאות, לטובה

unik is an interdisciplinary PR firm which promotes
brands, ideas and people to impact reality for the better

פורנוגרפיה זה עניין של גיאוגרפיה

תושבי הונג קונג יודעים איך להילחם על חירותם. מדי כמה שנים פורצות מחאות בעיר, המוגדרת "אזור מנהלי מיוחד" בריבונות סינית מאז שנת 1997, אך נהנית ממערכת חוק נפרדת וליברלית הרבה יותר. הפער החריף בין הזיקה המובהקת של הונג קונג למערב לבין העובדה שהיא נשלטת על ידי מעצמה שדמוקרטיה היא לא בדיוק כוס הצ'אי שלה מביא למתח בלתי פוסק. בחודש האחרון יצאו לרחובות, לפי הדיווחים, כשני מיליון הונג קונגים – יותר מרבע מהאוכלוסייה – במחאה כנגד כוונת השלטונות להעביר חוק שמטרתו לאפשר הסגרת עבריינים נמלטים לסין. החוק, טוענים המפגינים ההונג קונגים, יסלול את הדרך להשלטת החוק הסיני בעיר, ויש לעשות הכל כדי להיאבק בו.

מתברר שההונג קונגים גם לא מפחדים להכניס את הפוליטיקה לתוך חייהם האינטימיים. גל המחאה המרשים הגיע גם למחוזות לא צפויים – לפחות לא כאלה שהיינו מצפים לראות בהם מעורבות פוליטית וחברתית נלהבת כל כך, או כאלה שנוטים להביע עמדה אידאולוגית נחרצת. אתר פורנו מקומי ופופולרי בשם ThisAV הפך לפתע לעמוד מחאה הקורא לגולשיו להניח לעת עתה לפעילות הפנאי שלהם, לצאת לרחובות ולהצטרף למחאה הדמוקרטית. "צאו לרחוב להפגנה על החיים ועל המוות במקום לאונן בבית", קראה מודעה בדף הבית של האתר. בעלי האתר אף הביע בעצמו את דעתו ורמז בצורה ברורה למדי שתחת החוק הסיני, שעלול להחשיך עליהם את המסך, בכלל לא בטוח שמשתמשי האתר הנאמנים יוכלו להמשיך בהנאותיהם. "אתם רוצים לבלות את שארית חייכם כשאתם מביטים מאחורי הכתף?" שאל אתר אחר את משתמשיו. "לא יהיו יותר מקומות בטוחים או ביטחון אישי. הממשלה איכזבה אתכם, המערכת אכזבה אתכם, החברה אכזבה אתכם. אתם רוצים לאכזב את עצמכם?"

כנראה שמחאת הפורנו היא לא הדבר העיקרי שגרם לשני מיליון הונג קונגים לצאת לרחובות וככל הנראה גם לא מה שהביא את השלטונות להכריז על השהיית חוק ההסגרה החדש, אבל היא הוכיחה יפה שבצוק העיתים, כולם יכולים להיות מגויסים למאבק – וכמו תמיד, מוטב לעשות את זה בצורה יצירתית.