פוליטיקה אחרת - יוניק | Unik

יוניק היא חברת יחסי ציבור רב-תחומית, אשר עוסקת בקידום מותגים, רעיונות ואנשים, ומשפיעה כך על המציאות, לטובה

unik is an interdisciplinary PR firm which promotes
brands, ideas and people to impact reality for the better

פוליטיקה אחרת

פייסבוק – אאוט, חברי הכנסת והשרים מגלים את האפליקציות הפופולאריות באמת

רק לפני שנתיים הפייסבוק היה הזירה החמה ביותר בישראל. נדמה שהפוליטיקאים הישראלים בילו שם יותר מאשר במשכן הכנסת, וכל הודעה חשובה או מסר לאומה עבר קודם כל דרך הפיד ורק משם הגיע לתקשורת. אחר כך הם גילו גם את הטוויטר, ויצאו שם למסע התנצחויות עם עיתונאים, פעילים ובינם לבין עצמם. אלא שהעם מעולם לא היה בטוויטר, וגם את הפייסבוק הוא עוזב באוטובוסים שמממנות עמותות האינסטגרם.

מה עושים? מגלים מחדש את עולם האפליקציות, והאמת היא שהם עושים את זה בהצלחה. המדיום החם ביותר היום הוא הטלגרם ובו אפשר למצוא צמדים כמו איתן כבל ואחמד טיבי, יהודה גליק ואיילת נחמיאס ורבין או קארין אלהרר ומירב בן ארי. שם הפוליטיקאים, שנמצאים בקצוות אחרים של הקשת הפוליטית, יכולים להתחבר לאלפי העוקבים שלהם ולהראות מי הם באמת בלי הפילטרים של התקשורת. בינתיים זה מצליח, ואפילו מעורר לא מעט חיוכים.

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן, מי שמצהיר כל הזמן שכלל אין לו טלפון סלולארי, הפתיע והעלה לפני מספר ימים פלייליסט לאפליקציית ספוטיפיי (שהושקה לפני מספר ימים בישראל) וקרא לו "שירים שאני אוהב לשמוע אחרי משברים פוליטיים". ברשימת השירים שלו אפשר למצוא את אבישי כהן, צ'יק קוריאה, סנטנה, אריאל זילבר, מתי כספי, ג'סטין טימברלייק, הפרברים ואפילו את קפה שחור חזק עם "יהיה בסדר". כמה דקות של עבודה ויש לו פתאום דימוי של סבא חביב וחיבור לדור הצעיר.

עוד הפתעה הגיעה מכיוונו של שר החינוך נפתלי בנט, שהתחבר לאפליקציית ווייז והקליט הוראות נסיעה בקולו. כך שכל מי שרוצה יוכל לבחור בו בתפריט הקולות ולתת לו לנווט אתכם בדרכים מתוך תקווה שהוא לא יגרום לכם לשבור ימינה ולהגיע בטעות להתנחלויות שלא התכוונתם להגיע אליהן.

החשיבה מחוץ לקופסא מביאה לא מעט ערך מוסף לפוליטיקאים, שכבר עייפו מעוד ראיון כזה או אחר ומעוד גימיק שלא מוביל לשום מקום. יחסי ציבור טובים, מינימום השקעה וחיבור לקהלים חדשים. אתה אף פעם לא יודע מתי יגיעו הבחירות, ואם יגיעו – תמיד אפשר לבקש להחליף את הכרוז ברכבת. "נוסעים נכבדים, כאן אחמד טיבי, התחנה הבאה פרדס חנה מזרח".