זהו זה, ולא אחרת - יוניק | Unik

יוניק היא חברת יחסי ציבור רב-תחומית, אשר עוסקת בקידום מותגים, רעיונות ואנשים, ומשפיעה כך על המציאות, לטובה

unik is an interdisciplinary PR firm which promotes
brands, ideas and people to impact reality for the better

זהו זה, ולא אחרת

למה כמעט אף אחד לא מתגייס נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית

רשימה קצרה (מאוד) של אלה שיצאו בגלוי נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית: ח"כ אורן חזן, יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, האפרוחית נולי. וזהו.

על פי חוק השידור הציבורי, במסגרתו נפתח תאגיד השידור הציבורי, הטלוויזיה החינוכית אמורה להמשיך לפעול שנה ושלושה חודשים מיום עלייתו של "כאן 11" לאוויר ולאחר מכן, באוגוסט 2018, להתמזג לתוכו ולהפוך לערוץ ילדים בתוך התאגיד. גורלם של 180 העובדים עדיין לא ידוע, גם לא לוח השידורים או אפילו האם המותג "החינוכית" יישאר.

מה כן ידוע? שנמאס לנו ממאבקים, שהתעייפנו. אנשי התקשורת בישראל ידעו לא מעט מאבקים בשנים האחרונות – סגירת ערוץ 10, סגירת מעריב, סגירת ערוץ 20, שוב סגירת ערוץ 10, שוב סגירת מעריב, סגירת רשות השידור ועוד ועוד. הפגנה ועוד הפגנה, עצומה ומחאה, טורי דעה ותשדירי מחאה. נדמה שהמאבק שעובדי החינוכית מנסים להרים, ללא הצלחה, נופל הפעם על אוזניים ערלות בעיקר כי הוא הגיע בתזמון הלא נכון.

הרי אין כאן אחד שלא גדל על שידורי החינוכית – זהו זה, פרפר נחמד, רגע עם דודלי, בלי סודות, עניין של זמן, רחוב סומסום, ערב חדש ועוד עשרות נכסי צאן ברזל שכולם מכירים. היא הייתה כאן לפני כולם, אין עוררין על החשיבות שלה, ובכל זאת אף אחד לא נלחם כדי שהיא תישאר כאן איתנו.

נזכיר גם שמדובר בגוף הראשון (ובינתיים גם היחיד) שהכריז על עצמו כדיגיטלי לחלוטין – עמוד הפייסבוק של החינוכית הוא אחד האהובים ברשת, כל התוכניות עולות להקרנת בכורה ב"יו טיוב" ואתר האינטרנט שלה כולל אוצרות ארכיון שירגשו כל אחד.

וכאן השאלה הגדולה – האם בזמן הקצר שנשאר עד לסגירתם יצליחו אנשי החינוכית להפוך את מאות אלפי הלייקים שלהם למחאה ציבורית אמיתית. שר החינוך נפתלי בנט, שבאחריותו נמצאת הטלוויזיה החינוכית, ושר התקשורת איוב קרא, הממונה על יישום חוק התאגיד, מנטרים ללא הפסקה את דעת הקהל עליהם ברשתות החברתיות.

אם ירגישו שסגירת החינוכית אינה משתלמת ציבורית, הם ימהרו לפעול כדי להסיר את רוע הגזירה. אם לא – אוזה, פינגי, משה אופניק והבאבא בובה יצטרכו להיכנס לקרטון ולקוות שמישהו יטרח לפתוח אותו יום אחד לפני שיעלה אבק.