והעתיד, מי ישורנו - יוניק | Unik

יוניק היא חברת יחסי ציבור רב-תחומית, אשר עוסקת בקידום מותגים, רעיונות ואנשים, ומשפיעה כך על המציאות, לטובה

unik is an interdisciplinary PR firm which promotes
brands, ideas and people to impact reality for the better

והעתיד, מי ישורנו

תרזה מיי היתה בטוחה שהיא תנצח את הבחירות בבריטניה בנוקאאוט, אז היא הקדימה את מועדן במפתיע, אלא ששבוע לפני הבחירות הסקרים הרבה פחות אופטימיים עבורה: הנה עוד חמישה הימורים פוליטיים שנגמרו באסון

1.סילבן שלום מחליט לא להתמודד על ראשות הליכוד מול אריאל שרון
בשנת 2001 נפתח לשלום, אז עוד פוליטקאי מבטיח, חלון הזדמנויות להיבחר לראש ממשלה. זה קרה אחרי שאהוד ברק התפטר, וישראל הלכה לבחירות ישירות לראשות הממשלה. בליכוד לא היה ברור מי יתמודד, יו"ר המפלגה דאז שרון, או נתניהו שהיה אז בפסק זמן מהחיים הפוליטיים. על רקע זה עלה שמו של סילבן שלום, עם סיכויים מצוינים לנצח בבחירות הפנימיות בליכוד ולכבוש את ראשות הממשלה. שלום ויתר, כיוון שהבחירות (אז) היו רק על ראשות הממשלה ולא לכנסת, והוא חשש מהרכב קואליציוני רעוע. התוצאה: שרון ניצח והשאר קדימה (ואחורה).

2.עמיר פרץ מתמנה לשר ביטחון
מכל התיקים בעולם לעמיר פרץ, יו״ר מפלגת העבודה ב-2006 ואחד מחברי הכנסת שהיו הכי מזוהים עם נושאים חברתיים, היה דחוף לקחת את תיק הביטחון. הוא לא הראשון שלקח מטעמי יוקרה תיק שלא ממש התאים למידותיו. שלמה בן עמי עשה את זה לפניו עם המשרד לביטחון פנים, יאיר לפיד אחריו עם האוצר, אבל לרוע מזלו של פרץ, אצלו זה נגמר במלחמה ובתמונה אחת בלתי נשכחת שבה הוא מביט קדימה דרך משקפת סגורה.

3.אהוד ברק מקים את עצמאות
רוב חברי הכנסת של מפלגת העבודה רצו לצאת ב-2011 מקואליציית נתניהו, אבל ברק, אז יו״ר המפלגה והיום המטיף המזוקן מרחוב השופטים, לא רצה לוותר על תפקיד שר הביטחון. לשם כך הוקמה סיעת העצמאות, בה היו חברים ח״כים שהתפצלו מהעבודה משום שהתעקשו לדבוק במנעמי השלטון. טיפוסים ססגוניים כמו עינת וילף, אורית נוקד ושאול שמחון שמאז מקום הימצאם לא נודע.

4.שאול מופז מצטרף לממשלת נתניהו.
אביב 2012 – מצד ימין: ממשלת הליכוד של נתניהו שכבר הודיעה על בחירות, שהיו אמורות להתקיים חמישה חודשים אחר כך. מצד קצת פחות ימין – המפלגה הגדולה בכנסת (29 ח״כים), קדימה בראשות שאול מופז (יו״ר האופוזיציה), שברגע האחרון ובאישון לילה נכנסת לממשלה (תמורת שקר כלשהו) וקונה לה עוד כמה חודשים. זה נגמר בבחירות הבאות בשני מנדטים.

5.ראש ממשלת בריטניה ג׳יימס קמרון מבטיח להתפטר אם יוחלט שעל הממלכה לצאת מהאיחוד האירופי
הנה אנחנו סוגרים מעגל חזרה בבריטניה, רק שנה לפני תרזה מיי, שמתברר נכנסה לנעלים קטנות מאוד בתחום ההימורים. אולי תחליפו את הסוקרים?